فروگان آرایکس

Amount per Serving  1 Softgel Daily Value%
Folic acid 800 mcg
Iron   as Ferrous Bisglycinate Chelate 20 mg
Vitamin C  as Ascorbic acid 10 mg
Vitamin B12 as Cyanocobalamin 200 mcg
Fish oil(30% Omega 3 fatty acids EPA/DHA) 200 mg

 نحوه مصرف

روزی یک عدد سافت ژل همراه غذا یا طبق دستور پزشک مصرف گردد.

فولیک اسید- ویتامین B9

فولات و اسید فولیک برای بارداری مهم هستند زیرا به پیشگیری از نقص  لوله عصبی مانند اسپیدفینا کمک می کنند.

فولات  یکی از ویتامین های گروه B  میباشد که  برای رشد و نمو ضروری است ، فولات مورد نیاز بدن را می توان از منابع غذایی دریافت کرد.

 کمبود اسید فولیک در بدن بزرگسالان با کم خونی و نوروپاتی ارتباط مستقیمی دارد، زنان باردار مبتلا به کمبود اسید فولیک نسبت به زنان سالم احتمال بیشتری  در به‌دنیا آوردن نوزادان نارس یا کم‌وزن یا مبتلا به نقص لولهٔ عصبی دارند. کمبود اسید فولیک در کودکان موجب کند شدن رشد آنان می‌گردد.

کمبود اسید فولیک در صورتی ایجاد می‌شود که میزان جذب این ویتامین از رژیم غذایی ناکافی، یا میزان دفع آن از بدن از جذب آن بیش‌تر باشد.

کمبود فولات در دوران بارداری شایع است پزشکان  توصیه می کنند که زنان باید 400 میکروگرم فولات در روز به مدت سه ماه قبل از تخمک گذاری و برای کل دوران بارداری مصرف کنند. در کشورهایی که مکمل های فولات در دوران بارداری تجویز می شوند و غذاهای اصلی با فولات تقویت می شوند، بروز نقایص لوله عصبی به طور چشمگیری کاهش یافته است.

همچنین ممکن است در اثرمصرف داروهای ضد انعقاد خون و استفاده از الکل موجب کمبود  فولات در بدن شوند.

ویتامین B12

ویتامین B12 یا کوبالامین، در رشد و نمو و همچنین در عملکرد سیستم ایمنی بسیار مهم است. این ویتامین به تولید گلبول های قرمز سالم و حفظ عملکرد درست اعصاب کمک می کند. هر فردی باید این ویتامین را به میزان کافی از رژیم غذایی خود دریافت کند، اما به طور خاص این مساله برای زنان، به ویژه زنان باردار و مادران شیرده، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ویتامین B12 برای نگهداری ازمیلین (یک جزء از(CNC  است ضروری میباشد. اگر میلین به خوبی سنتز نشود منجر به اسیب عصبی می شود. کمبود ویتامینB12 در بارداری می‌تواند با افزایش خطر کم خونی در مادر و نوزاد و همچنین از بین رفتن غلاف میلینی رشته‌های عصبی و نقص لوله عصبی در جنین همراه شود.

افزون بر این، افراد بسیاری که کمبود ویتامین B12 دارند از مشکلات عصبی مانند زوال عقل، رنج می برند. در نتیجه، ممکن است کمبود این ماده مغذی با زوال عقل اشتباه گرفته شود.

ویتامین ب12 به همراه اسید فولیک نقش بسزایی در تشکیل لوله عصبی جنین و پیشگیری از نقایص مادرزادی جنین دارد.

 

آهن

 در دوران بـارداري نيـاز بدن به آهن به نحو شـگرفي افزايش مي يابد. آهن براي تشكيل هموگلوبين (پروتئين موجود در گلبولهاي قرمز كه اكسيژن را به ساير سلولها مي برد) ضروري است. در دوران بارداري ميزان خون بدن رفته رفته تا 50% حد طبيعي افزايش مي يابد. براي اينكه هموگلوبين كافي براي اين ميزان حجم خون ساخته شود آهن اضافي لازم است. بدن شما مقداري آهن اضافي نيز براي جنين و جفت نياز دارد.

در اوایل بارداری و به خصوص در سه ماهۀ دوم و سوم بدن نیاز به آهن بیشتری دارد ولی متاسفانه بیشتر زنان، بارداری را با ذخیرۀ کم آهن مورد نیاز آغاز می‌کنند. اگر به جایی برسید که آهن کافی برای تولید هموگلوبین مورد نیاز را نداشته باشید، دچار کم‌خونی خواهید شد. حالت تهوع حاملگی که منجر به استفراغ شدید شود، داشتن دو یا چند بارداری نزدیک به هم، بارداری دو یا چندقلویی، رژیم غذایی نامتناسب با فقر آهن و همچنین خونریزی زیاد در عادت‌های ماهانۀ پیش از بارداری می‌تواند احتمال کم‌خونی شما را بیشتر کند. به همین دلیل، بدن شما در دوران بارداری و پیش از آن نیازمند دریافت آهن بیشتری است. دریافت آهن بیشتر مورد نیاز برای دوران بارداری، از طریق رژیم غذایی چندان امکان‌پذیر نیست و پزشکان معمولاً استفاده از مکمل‌های دارای آهن را برای زنان باردار تجویز می‌کنند. فقر آهن یکی از رایج‌ترین علت‌های کم‌خونی در بارداری است؛ اما تنها دلیل آن نیست. شما ممکن است به علت نارسایی فولیک اسید یا ویتامین B12  از دست دادن مقدار زیادی خون، بیماری‌های خاص یا مشکلات ارثی در خون مانند کم‌خونی داسی شکل دچار کم‌خونی شوید.

کم‌خونی ناشی از فقر آهن در بارداری می‌تواند احتمال زایمان زودرس و کم‌وزنی نوزاد را افزایش دهد. همچنین می‌تواند خطر مرده‌زایی یا مرگ زودهنگام نوزاد را نیز افزایش دهد. به همین دلیل، این عارضه را باید بسیار جدی بگیرید.

ویتامین C

ویتامین C ویتامینی محلول در آب است که نقش مهمی در حفظ سلامتی بدن برعهده دارد و مانند یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند. (کمک به خنثی سازی رادیکال های آزاد در بدن)

ویتامین C ، خواص آنتی اکسیدان داشته و در جریان خون باعث خنثی کردن اثرات شیمیایی مربوط به آسیب رساندن به بافت های بدن ، می شود. این ویتامین قدرت ایمنی بدن را افزایش داده و باعث استحکام لثه ها و دندان ها و تراکم استخوان ها می شود.

همچنین این ویتامین باعث  افزایش سطح آنتی اکسیدانی، کاهش فشار خون، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، محافظت در برابر حملات نقرس، بهبود جذب آهن، تقویت سیستم  ایمنی و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل را شامل می شود.

روغن ماهی

اسیدهای چرب امگا3 برای رشد عصبی و رشد اولیه بینایی کودک ضروری هستند. بعد از زایمان، امگا 3 برای تولید شیر در بدن مادر مصرف شده و با هر بار حاملگی میزان امگا3 در بدن مادر کمتر می‌شود. نتایج مطالعات نشان می‌دهد اضافه کردنEPA  و DHA به رژیم غذایی بارداری تاثیر مثبتی بر رشد بینایی و شناختی کودک داشته و مصرف مناسب آن خطر آلرژی در کودک را کاهش می‌دهد.

اسیدهای چرب امگا 3 می‌توانند بر خود بارداری هم تاثیر مثبتی داشته باشند. دریافت بیشترEPA  و DHA از زایمان زودرس و جلوگیری کرده و خطر مسمومیت بارداری را کاهش می‌دهد. همچنین باعث افزایش وزن جنین در زمان تولد می‌شود.

EPA از قلب، سیستم ایمنی و پاسخ التهابی حمایت می کند DHA از مغز، چشم ها و سیستم عصبی مرکزی پشتیبانی می کند، به همین دلیل است که برای زنان باردار و شیرده بسیار مهم است. استفاده از روغن ماهی در قسمت دوم بارداری بر توده های استخوانی و عضلانی تأثیر می گذارد.

کمبود امگا 3 می‌تواند خطر ابتلای مادر به افسردگی را افزایش دهد. ضمن آنکه باعث می‌شود اختلالات عصبی بارداری تشدید شده و در بارداری‌های بعدی زودتر نمایان شود.

فروگان آرایکس یک مکمل تغذیه ایی منحصر به فرد آهن و عناصر دیگر است ومناسب برا کسانی است که در اینده نزدیک قصد بارداری دارند.

 

 

احتیاط

زنان باردار وشیرده قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت نمایند.

در صورت استفاده از داروهای دیگر قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت نمایید.

برای مصرف بزرگسالان بوده و دور از دسترس کودکان نگهداری شود..

شرايط نگاهداري وبسته بندی

در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد و دور از نور و رطوبت

این مکمل  به صورت سافت ژل  در قوطی های پلی اتیلنی 30  عددی و همچنین بصورت بلیستر 2*15)) در جعبه مقوایی بسته بندی می گردد.