ویتامین د3

 

Vitamin D3; Cholecalciferol  1000IU

 

نحوه مصرف: روزی 1 عدد قرص همراه با غذا یا طبق دستور پزشک مصرف گردد

 

ویتامین D3 برای تنظیم مواد معدنی کلسیم و فسفر موجود در بدن مورد نیاز است. همچنین نقش مهمی در حفظ ساختار استخوان دارد. ویتامین D3، ویتامین محلول در چربی است که کمک به جذب کلسیم و فسفردر بدن  می کند. هنگامی که پوست در معرض نور خورشید قرار می گیرد، ویتامین D3 توسط بدن ساخته می شود. کرم های ضد آفتاب، لباس های محافظ، قرار گرفتن محدود در معرض نور خورشید، پوست تیره و سن ممکن است مانع گرفتن ویتامین D3 کافی از خورشید شود.

ویتامین D3 برای استحکام و سلامت استخوان‌های بدن و دندان‌ها ضروری است. ویتامین D3 را می‌توانید با کمک نور خورشید و توسط پوست بدن و یا از طریق رژیم غذایی دریافت کنید تا با کمک به جذب کلسیم، از استخوان‌هایتان محافظت کند.می‌دانیم که کلسیم برای سلامت استخوان و دندان تا چه اندازه‌ای اهمیت دارد، ولی شاید این نکته کمی مورد بی‌توجهی قرار گرفته باشد که بدون وجود ویتامین D کافی در بدن، جذب کلسیم به راحتی انجام نمی‌شود. پس کمبود کلسیم و ویتامین D به هم مرتبط هستند. خصوصاً در اوایل کودکی که رشد استخوان‌ها و بزرگ شدنشان به سرعت انجام می‌گیرد، کلسیم مهم‌تر می‌شود. گفته می‌شود میزان کافی ویتامینD به جذب فسفات هم کمک می‌کند.

موارد مصرف

مصرف ویتامین D به همراه مکمل‌های فسفات برای درمان اختلالات استخوانی در افراد با سطوح پایین فسفات موثر است.

سطح پایین هورمون  پارا تیروئید  می‌تواند منجر به کاهش سطح کلسیم شود. . ویتامین D3 برای افزایش میزان کلسیم در افرادی که سطح هورمون پاراتیروئید کم است، موثر است. ویتامین D3 برای درمان ضعف استخوان ها به علت بیماری کبد و نرم شدن استخوان ها ناشی از داروها یا سندرم های ضعیف جذب موثر است.

 

 

احتیاط

در صورت استفاده از داروهای دیگر قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت نمایید.

زنان باردار وشیرده قبل از مصرف مکمل با پزشک متخصص مشورت نمایند

برای مصرف بزرگسالان بوده و دور از دسترس کودکان نگهداری شود..

شرايط نگاهداري وبسته بندی

در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد و دور از نور و رطوبت

این مکمل  به صورت قرص در قوطی های پلی اتیلنی 30 عددی بسته بندی می گردد.


پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

هفده − چهار =