ویتامین ایی

 نحوه مصرف: روزی 1 عدد کپسول یا طبق دستور پزشک مصرف گردد

ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است که در بدن نقش «آنتی اکسیدانی» بازی می‌کند. همچنین به پیش‌گیری از آسیب‌های «رادیکال های آزاد» به چربی‌های خاصی در بدن که برای سلامتی ضروری هستند، کمک می‌کند. ادیکال‌های آزاد توسط سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و اشعه ماورا بنفش خورشید آزاد می‌شوند. ویتامین E به بهبود سلول‌های آسیب دیده کمک می‌کند. ویتامین E یک ویتامین مهم است که برای عملکرد صحیح بسیاری از اعضای بدن مورد نیاز است و برای کند کردن روند پیری به طور طبیعی نیز بسیار مفید است. ویتامین E به صورت مکمل هم در دسترس است. فواید ویتامین E شامل درمان و پیش‌گیری از بیماری‌های قلبی و عروقی مانند درد قفسه‌ی سینه، فشار خون بالا و گرفتگی یا انسداد رگ‌ها و یا سرطان می‌شود.

فواید ویتامین ایی (E)

کمک به افراد مبتلا به بیماری آلزایمر

تحقیقات نشان می دهد فعالیت ضد التهابی ویتامین E  در حفاظت از بیماری آلزایمر کمک می کند. ویتامین E باعث کاهش سرعت ضعف حافظه و کاهش عملکرد در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر می شود. همچنین باعث تاخیر از دست دادن استقلال و نیاز به مراقب یا کمک می شود. ویتامین E همراه با ویتامین C خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد

بیماری کبد

خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین E می تواند برای پیشگیری و درمان بیماری های کبد از جمله کبد چرب مفید باشد. با این حال، برخی شواهد حاکی از آن هستند که مصرف  ویتامین E برای این هدف به مدت دو سال با مقاومت انسولین مرتبط است.

پره اکلامپسی

 افزایش میزان مصرف ویتامین E برای جلوگیری از فشار خون در وضعیت بارداری گزارش نشده است.

پروستات

تحقیقات نشان می‌دهند که ویتامین ای و سلنیوم مکمل برای جلوگیری از سرطان پروستات استفاده می‌کنند. همچنین نگرانی وجود دارد که استفاده از مکمل‌های ویتامین ای ممکن است خطر سرطان پروستات را افزایش دهد.

عوارض جانبی

دوزهای بالا ویتامین E گاهی ممکن است باعث تهوع، اسهال، گرفتگی معده، خستگی، ضعف، سردرد، تاری دید، خارش، کبودی و خونریزی در افراد شود.

احتیاط

در صورت استفاده از داروهای دیگر قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت نمایید.

زنان باردار وشیرده قبل از مصرف مکمل با پزشک متخصص مشورت نمایند

برای مصرف بزرگسالان بوده و دور از دسترس کودکان نگهداری شود..

شرايط نگاهداري وبسته بندی

در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد و دور از نور و رطوبت

این مکمل  به صورت کپسول در قوطی های پلی اتیلنی 30،60،90 عددی بسته بندی می گردد.


پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

چهار × 2 =