ملاتونین + گابا


Ingredient
Melatonin
GABA
5-HTP
Vitamin B6

موارد مصرف:

ایجاد خواب با کیفیت,بهبود مشکلات جتلگ,تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن,تسکین اضطراب

ملاتونین

تولید ملاتونین تابع تابش نور بر چشم است و با تاریک شدن، تولید ملاتونین توسط غده “پینه آل” نیز آغاز می شود. ملاتونین، نقشی اساسی در خواب دارد و به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می ‌کند . نور، مانع تولید آن و تاریکی، محرک تولیدش است لذا بیشترین مقدار تولید ملاتونین در بدن، در شبها است (١٠ برابر میزان آن در روز). این هورمون، به کاهش تعداد دفعات بیداری در شب و بهبود کیفیت خواب کمک می کند.

ملاتونین به چه افرادی توصیه می شود؟

مـلاتونین از جمله مواد دارویی است که برای افراد بی‌خواب یا کسانی که در خواب رفتن مشکل دارند، توصیه می‌شود این دارو برای افراد نابینا که کوررنگی تمام دارند، به عنوان کمک خواب تجویز می‌شود. علاوه بر این افراد، کسانی که شیفت های کاری شبانه دارند می‌بایست برای به خواب رفتن و کنترل دوره خواب از ملاتونین استفاده کنند، همچنین کمک به درمان اختلالات خواب در کودکان با اختلالات نورولوژی ـ روانی مانند عقب ماندگی ذهنی ، اوتیسم ، اختلالات روانی و صرع و……….

گابا

GABA یا گاما آمینوبوتیریک اسید، یکی از آمینواسیدهای غیرضروری تشکیل شده از گلوتامیک اسید و ویتامین ب۶ می‌باشد. گاما آمینوبوتیریک اسید تقریبا در تمام بخش‌های مغز یافت می‌شود و از طریق فعالیت آنزیم گلوتامیک اسید دی کربوکسیلاز (GAD) تشکیل می‌شود. GAD تولید GABA از گلوتامیک اسید را سرعت می‌بخشد و برای تنظیم میزان GABA به ویتامین ب ۶ نیاز دارد. GABA یکی از اصلی‌ترین انتقال دهنده‌های عصبی مهار کننده در دستگاه عصبی می‌باشد که از انتقال جریان از سلولی به سلول دیگر جلوگیری می‌کند، و فعالیت نورون ها را کاهش داده و مانع از عملکرد بیش از حد آنها می‌گردد. GABA مانع از رسیدن پیام‌های حاوی نگرانی و استرس به مغز می‌شود.

مصارف و مزایای گاب

  • تسکین اضطراب
  • بهبود خواب
  • کاهش نشانه های افسردگی
  • تسکین نشانه های سندرم پیش از قاعدگی
  • کاهش التهاب

ویتامین B6

ویتامین B6، به عنوان یک کوآنزیم برای بیش از یکصد فعالیت بیوشیمیایی در بدن مورد نیاز است، کوآنزیم به موادی گفته می شود که برای فعال شدن و ترشح آنزیم ها مورد نیاز می باشند.ویتامین ب6 کمک به متابولیزم پروتئین ها، کربوهیدرات ها و تبدیل آن ها به انرژی می کند.ویتامین ب6 نقشی مهم در فعالیت سیستم ایمنی بدن و سیستم اعصاب مرکزی و مغز ایفا می کند و کمبود آن با واکنش های عصبی و رفتاری از قبیل کاهش حافظه، عصبانیت و پرخاشگری، سردرگمی، افسردگی و غیره همراه است.

تریپتوفان

تریپتوفان یک اسید آمینه ضروری است که باعث آرامسازی سیستم اعصاب مرکزی و آمادگی بدن برای خوابیدن می شود و ویتامین ب6 کمک به تولید آن می کند. همچنین ویتامین B6 باعث تبدیل تریپتوفان به سروتونین شده که نقش مهمی در پروسه خواب و آرامش سیستم اعصاب مرکزی ایفا می کند. اشخاصی که به اندازه کافی ویتامین ب6 از تغذیه خود دریافت نمی کنند با علائمی مانند بی خوابی، بی قراری، اضطراب و غیره مواجه می شوند.

 روش و مقدار مصرف:

روزی 1 عدد قرص ترجیحا همراه غذا یا طبق دستور پزشک

احتیاط : خانم های باردار و شیرده با مشورت پزشک یا داروساز مصرف نمایند

در صورت استفاده از داروهای دیگر قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت نمایید

برای مصرف بزرگسالان بوده و دور از دسترس کودکان نگهداری شود

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

چهار × چهار =