بی استرس فری


Amount per Serving  ۱ capsules Daily Value%
Vitamin C 1000 mg
Vitamin B1 20 mg
Vitamin B2 10 mg
Vitamin B6 20 mg
Vitamin B12 100 mcg
Niacin-B3 20 mg
Folic acid-B9 1 mg
Pantothenic acid 100 mg
Proprietary blend VT1
Biotin & PABA 51 mg

طریقه مصرف

روزی ۱ عدد کپسول همراه با غذا یا طبق دستور پزشک مصرف گردد

ویتامین های گروه ب و ویتامین سی ، بیوتین و پا با

ویتامین های گروه ب مواد مغذی محلول در اب هستند، که نقش مهمی در حفظ عملکرد طبیعی ، متابولیکی و فیزیولوژی دارند.

در مجموع ۸ ویتامین در خانواده گروه ب وجود دارند که به عنوان B-Complex  شناخته میشوند.

تیامین- ب ۱

تیامین به عنوان فاکتور مهم در متابولیسم کربوهیدرات ها عمل میکند، که به نوبه خود باعث تقویت نشاسته و شکر برای تولید انرژی در بدن میشود و نقش کلیدی در عملکرد عصب ها و عضلات را بر عهده دارد.

ریبوفلاوین- B2

ویتامین B2، یکی از مهمترین و ضروری‌ترین ویتامین‌های گروه ب (B Complex) با نام ریبوفلاوین است که با کمک سایر ویتامین های B نقش مهمی در تولید انرژی  و سلامت ارگان‌های مختلف بدن دارد.

ویتامین B2 می تواند مانند آنتی اکسیدان عمل  و اثرات مخرب رادیکال های آزاد را خنثی کند .همچنین این ویتامین با کمک سایر ویتامین های دیگر به جلوگیری از سرطان کمک میکند و مانع تولید کلسترول در بدن میشود.

پنتاتونیک اسید- B5

ویتامین B5  در متابولیسم پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها و همچنین برای سلامت پوست نقش حیاتی دارد. ویتامین B5در بدن تبدیل به ترکیبی به نام  کوآنزیم می‌شود که وجود این ماده در بدن برای تبدیل غذا به انرژی لازم است .کمبود پانتوتنیک اسید یک بیماری نادر اما جدی است که می تواند موجب بی حسی و سوزش در دست و پا و همچنین سردرد، خستگی و بی خوابی شود. از آنجایی که پانتوتنیک اسید در طیف وسیعی از عملکردهای بیولوژیکی دخیل است، کمبود  این ویتامین ممکن است به راحتی شناسایی نشود یا ممکن است با سایر کمبودهای مواد مغذی پوشیده شود.

پیریدوکسین- B6

ویتامین B6 برای سنتز یا متابولیسم انتقال دهنده های عصبی ضروری است.( مواد شیمیایی که به انتقال پیام ها در CNS کمک میکند)

کمبود پیریدوکسین علایم مانند خستگی، عصبانیت، تحریک پذیری، افسردگی، بی خوابی و مشکلات رفتاری را ایجاد می کند. علاوه بر این، سرگیجه، نوریت، نورالژی و سندرم تونل کارپال (از دست دادن حس یا سوزن سوزن در دست ناشی از تورم بافت همبند در مچ دست است که بر روی اعصاب فشار می آورد) که ارتباط مستقیمی با کبود این ویتامین دارد.

ویتامین B12

ویتامین B12 یا سیانوکبالامین برای نگهداری ازمیلین (یک جزء از(CNC  است ضروری میباشد. اگر میلین به خوبی سنتز نشود منجر به اسیب عصبی می شود.

کمبود ویتامین B12 موجب مشکلات عصبی و روانی در بزرگسالان بین ۴۰ تا ۹۰ سال می شود. در افراد جوان تر به ندرت این مساله تاثیر گذار است.

مشکلات عصبی  شامل میلولوپاتی (بیماری نخاعی)، نوروپاتی (بیماری اعصاب)، اختلالات حسی، ناهنجاری های راه رفتن و ضعف است، در حالی که مشکلات روانپزشکی از اختلالات شناختی و رفتاری تا زوال عقل را شامل می شود.

فولیک اسید- B9

کمبود فولیک اسید یا فولات در بزرگسالان با کم خونی و نوروپاتی ارتباط دارد، اما جدی ترین عوارض عصبی کمبود  اسید فولیک مادران، نقایص لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا در نوزادان است.
تخمین زده می شود که  ۵ تا  ۱۰ درصد از مردم به علت مصرف نادرست رژیم غذایی از کمبود اسید فولیک رنج می برند .
کمبود فولات در دوران بارداری شایع است  پزشکان  توصیه می کنند که زنان باید ۴۰۰ میکروگرم فولات در روز به مدت سه ماه قبل از تخمک گذاری و برای کل دوران بارداری مصرف کنند.
در کشورهایی که مکمل های فولات در دوران بارداری تجویز می شوند و غذاهای اصلی با فولات تقویت می شوند، بروز نقایص لوله عصبی به طور چشمگیری کاهش یافته است.
استفاده مداوم از الکل ممکن است منجر به  فقدان اسید فولیک در بدن شود.

غذاهای زیر منابع خوب فولات هستند
کبد، سبزیجات تازه و غذاهای اصلی غنی شده مانند غذای نان و ذرت.

بیوتین

کمبود بیوتین در انسان ها نادر است، کمبود بیوتین می تواند باعث خستگی، حالت تهوع، بی اشتهایی، درد عضلانی و از دست دادن احساس در دست و پا شود. استفاده از ضد انعقادها ممکن است سطح بیوتین را در خون کاهش دهد، برخی از پزشکان استفاده از مکمل بیوتین برای بیمارانی که از داروهای ضد انعقادی استفاده می کنند را پیشنهاد می دهند.

 پابا- پارا امینو بنزوئیک اسید

پابا به عنوان بخشی از محصولات ضد آفتاب شناخته می شود، زیرا می تواند نور ماورای بنفش (UV) را جذب کند. پابا در بخش های دیگر ، از جمله کسانی که ریتم های نامنظم  قلبی دارند، عفونت باکتریایی، تشنج، تهوع و استفراغ، سرطان، بیماری های روانی، مسائل معده  دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

ویتامین C

ویتامین C ویتامینی محلول در آب است که نقش مهمی در حفظ سلامتی بدن برعهده دارد و مانند یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند. (کمک به خنثی سازی رادیکال های آزاد در بدن) که در واکنش های استرس اکسیداتیو  نقش مهمی را بازی می کند

ویتامین C ، خواص آنتی اکسیدان داشته و در جریان خون باعث خنثی کردن اثرات شیمیایی مربوط به آسیب رساندن به بافت های بدن ، می شود. این ویتامین قدرت ایمنی بدن را افزایش داده و باعث استحکام لثه ها و دندان ها و تراکم استخوان ها می شود.

همچنین این ویتامین باعث  افزایش سطح آنتی اکسیدانی، کاهش فشار خون، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، محافظت در برابر حملات نقرس، بهبود جذب آهن، تقویت سیستم  ایمنی و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل را شامل می شود.

نتیجه گیری

 ویتامین  B-Complex شامل )تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، پیریدوکسین، ویتامین B12، اسید فولیک و بیوتین )است که  نقش مهمی در حفظ مغز و عملکرد سیستم عصبی دارند.

 برای رشد مغز و سیستم عصبی جنین اکثر ویتامین های B در دوران بارداری ضروری هستند.

بیمارانی که از دارو های ضد تشنج استفاده میکنند بیشتر در معرض خطر کمبود ویتامین های  B هستند و میتوانن میتوانید از مکمل های B-Coplex   استفاده نمائید
اگر نشانه هایی مانند خستگی، تحریک پذیری، افسردگی و یا عصبی دارید و یا از رژیم غذایی خاصی پیروی مکنید  میتوانید از مکمل های B-Coplex   استفاده نمائید.

احتیاط

در صورت استفاده از داروهای دیگر قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت نمایید.

زنان باردار وشیرده از مصرف این مکمل پرهیز نمایند

برای مصرف بزرگسالان بوده و دور از دسترس کودکان نگهداری شود..

شرایط نگاهداری وبسته بندی

در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد و دور از نور و رطوبت

این مکمل  به صورت کپسول در قوطی های پلی اتیلنی ۳۰ ، ۶۰ ، ۹۰ عددی بسته بندی می گردد.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − six =