امگا 3 (بدون جیوه)
Amount per Serving  3 Softgel Daily Value%
Salmon Oil 3000 mg
EcosaPentaenoic Acid (EPA), 540 mg
DocosaHexaenoic Acid (DHA)1 360 mg
Docosa Pentaenoic Acid (DPA) 108 mg
Other Fatty a 1992 mg

نحوه مصرف: روزی 1 عدد سافت ژل همراه غذا یا طبق دستور پزشک مصرف گردد

اسید چرب امگا ۳ خانواده‌ای از اسیدهای چرب اشباع نشده هستند که اولین پیوند دوگانه آن‌ها بین سومین و چهارمین کربن در زنجیره کربنی قرار گرفته‌است. اسیدهای چرب امگا ۳ برای تنظیم فعالیت‌های بدن انسان ضروری هستند ولی در بدن انسان ساخته نمی‌شوند.

امگا 3، گاهی اوقات به عنوان “n-3s” نامیده می شود

ز سه اسید چرب تشکیل‌دهنده خانواده امگا 3 یعنی آلفالینولنیک اسید (ALA)، ایکوساپنتائنوئیک اسید (EPA) و دوکوزاهگزائنوئیک اسید (DHA)، اسید چرب DHA یک ترکیب ضروری برای مغز است. 60 درصد مغز انسان از این اسید چرب تشکیل شده است. اگر میزان این اسید چرب در رژیم غذایی ناکافی باشد میزان غلاف میلین ـ پوشش سلول‌های عصبی و سلول‌های مغزی ـ کاهش خواهد یافت.امگا 3، در غذاهای خاصی از قبیل کتان و ماهی، و همچنین مکمل های غذایی مانند روغن ماهی وجود دارد

تمامی اسیدهای چرب امگا ۳ برای سوخت و ساز معمولی بدن انسان مهم و اساسی هستند. اسیدهای چرب امگا ۳ نمی‌توانند توسط بدن انسان ساخته شوند. البته برخی از پستانداران توانایی‌های محدودی دارند. وقتی رژیم غذایی انسان شامل ALA (اسید لینولنیک ∝، ۱۸ کربن و ۳ پیوند دوگانه) باشد، بدن انسان تا حد کمی قادر است که اسید چرب زنجیره بلندتر مهم تری همچون EPA (اسید ایکوساپنتانئویکف ۲۰ کربن و ۵ پیوند دوگانه) را تولید کند، و سپس از EPA، به تولید DHA (دو کوزاهگزنوئیک اسید، ۲۲ کربن و ۶ پیوند دوگانه) که اسید چرب زنجیره بلندتر بهتر و با کارایی بهتر است را تولید کند. در بدن بسیاری از ماهی‌ها این قدرت وجود دارد که ALA را به راحتی به EPA و DHA تبدیل کنند.

امگا 3 نقش مهمی در بدن به عنوان اجزای فسفولیپید دارد که ساختارهای غشای سلولی را تشکیل می دهند. به ویژه DHA در شبکیه چشم، مغز و اسپرم بسیار مهم میباشد.

کمبود امگا3

اسید های چرب امگا 3 در سلامت بخش های مختلف بدن نقش اساسی داشته و کمبود آن سبب آسیب های جدی به بدن می گردد

تحقیقات جدید نشان داده تعداد زیادی از افراد، مخصوصا خانم ها دچار کمبود امگا 3 میباشند و همین باعث میشود بعضی علائم تحریک کننده مثل بدخوابی و خشکی پوست در انها بروز کند، اضافه بر این خطر ابتلا به مریضی هاي قلبی نیز در این افراد افزایش می یابد.

ناخن های نرم، پوسته پوسته شده و شکننده همگی نشانه های کمبود امگا 3 میباشند.

فواید امگا3

  1. بهبود حافظه و یادگیری
  2. افزایش سطح انتقال دهنده های عصبی سالم
  3. بهبود عملکرد شناختی
  4. سلامت قلب و عروق

امگا 3 برای رشد و تکامل مغز نوزادان حیاتی است. DHA، حدود ۴۰ درصد از اسید‌های چرب مغز و 60 درصد از شبکیه چشم را تشکیل می‌دهد؛ بنابراین جای تعجب نیست که نوزادانی که از DHA تغذیه کردند، بینایی بهتری نسبت به سایر نوزادان دارند.
مصرف این اسید چرب در دوران بارداری مزایای زیادی برای کودک به همراه دارد.

 

 

 

احتیاط

در صورت استفاده از داروهای دیگر قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت نمایید.

زنان باردار وشیرده از مصرف این مکمل پرهیز نمایند

برای مصرف بزرگسالان بوده و دور از دسترس کودکان نگهداری شود..

شرايط نگاهداري وبسته بندی

در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد و دور از نور و رطوبت

این مکمل  به صورت سافت ژل در قوطی های پلی اتیلنی 30 عددی بسته بندی می گردد